.
 • Samsun/Türkiye

Tesisat Tıkanıklık Su Kaçağı Tespiti

Samsun Kanalizasyon Açma

Samsun Su Kaçağı Tespiti

Samsun su kaçağı tespiti için dinleme veya görüntüleme sistemleri kullanan firmamız. Samsun su kaçak tespiti sırasında evinizde ya da iş yerinizde hiç bir tadilat ve kırma dökme işlemi yapmadan su kaçağını tespit etmektedir.

Su Kaçağının Sebepleri

Samsun su kaçağı sebepleri arasında usta hataları ön sırada gelmektedir. Usta hatalarının yanı sıra kalitesiz malzemelerde Su kaçağına sebep olmaktadır.

Temiz su tesisatında su kaçağı oluşması, borunun ek yerindeki kaynak hatalarından meydana gelmektedir.

Temiz su borularındaki su kaçağının diğer sebebi ise; kullanıcı hatalarıdır. banyoda ve tuvalette yapılan tadilat çalışması sırasında duvara delik delerken boruya zarar verilebilmektedir.

Su kaçağı Samsun. bir diğer sebebi ise kalitesiz malzemeler olduğunu belirtmiştik. Kalitesiz malzemeler, su basıncının yüksek olduğu zamanlarda meydana gelmektedir. Bu tür su kaçakları da anlaşılması uzun sürebilir.

Samsun su tesisatçısı ustalar, atık su borularını döşerken pimaş boruların contalarını çıkarmakta ve bu ek yerlerinden su sızıntısı meydana gelmektedir.

Samsun Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

 • Su kaçak tespiti Samsun ilinde ve ilçelerinde büyük bir hassasiyetle yapılmaktadır.
 • Samsun su tesisatçısı olan firmamız son teknoloji cihazlarla Atakum su kaçağı tespiti yaparken, hiç bir kırma dökme işlemi yapmaz.
 • Samsun kameralı su kaçağı tespiti yapılırken kameralı görüntüleme cihazı kullanıyoruz
 • Kameralı görüntüleme cihazı, atık su borularındaki su kaçaklarında kullanılmaktadır.
 • Samsun kameralı su kaçağı tespiti yapılırken, kameralı görüntüleme cihazı işinin uzmanı profesyonel ekiplerimiz tarafından kullanılmaktadır.
 • Su kaçak tespiti Samsun'da yapılırken, kameralı görüntüleme cihazı pimaş borunun içinde görüntüyü cihazın monütörüne ileterek su kaçağının olduğu noktayı tespit edebilmektedir.

Su Kaçak Tespiti Samsun

 • Samsun kameralı su kaçak tespiti kameralı görüntüleme cihazı ile yapılmaktadır.
 • Akustik dinleme cihazı ile su kaçağının yeri noktasal olarak yapılır ve hiç bir kırma işlemi olmaz.
 • Borunun delinmiş olan kısmı hemen tamir edilir.

Termal kameralarda su borusu düz bir şekilde görünürken, su kaçağı olan kısımda görüntü dağınık bir şekilde görüntülenir bu sayede Atakum su kaçağı tespiti noktasal olarak yapılabilmektedir. Samsun su tesisatçısı olarak belirtmemiz gereken; termal kameranın işe yaraması için borunun içerisinde sıcak su olmalıdır.

Su kaçak tespiti Samsun ilinde, uzun sürmemektedir. Atakum su kaçağı olan daire günlerce tadilatta kalmamakadır.

Samsun su kaçağı bulma çalışmalarında eskiden duvar kırılarak delinmiş olan kısıma ulaşmaya çalışılırdı.

Neyse ki günümüzde Samsun su sızıntısı tespiti yapılırken kamera ve dinleme cihazı kullanılarak hızlı çözüm üretilebilmektedir.

İlgili Aramalar : atakum su tesisatçısı cihazla su kaçağı tespiti kaçak su bulma kaçak su tespiti kameralı su kaçağı tespiti kameralı su kaçak tespit fiyatları kırmadan su kaçağı tespiti samsun kameralı su kaçağı tespiti samsun su tesisatçısı su kaçağı bulma su kaçağı tespit su kaçağı tespiti su kaçağı tespiti fiyatları su kaçak bulma su kaçak tespiti su sızıntısı tespiti su tesisat kaçağı

Samsun Lavabo Açma

Samsun lavabo açma için çok fazla yöntem bulunmaktadır. Ancak Samsun lavabo tıkanıklığı açma için en pratik ve hızlı yöntem robotla lavabo açma yöntemidir.

Lavabo Neden Tıkanır?

Lavabo tıkanıklığının sebeplerini sıralarsak, ilk sırada kullanıcı hataları gelir. Evde lavabo kullanma şeklimize bağlı olarak lavabo tıkanıklığı oluşabilmektedir. Bunları sıralarsak;

 • Lavaboya atılan yabancı cisimler lavabo tıkanıklığına srbep olur.
 • Özellikle banyo lavabosunda sabun atıkları tıkanıklığa sebep olur.
 • Banyoda traş olurken dökülen kıllar lavabonun tıkanmasında etkilidir.
 • Mutfak lavabolarında ise; meyve, sebze atıkları lavabo tıkanıklığı olmasına etkilidir.
 • Mutfak lavabolarında tıkanmaya sebep olan başka bir unsurda atık yağdır.
 • Lavaboya dökülen atık yağ, lavabonun tıkanmasına sebep olmaktadır.
 • Lavaboya yağ dökmüyorsak bile yıkanan bulaşıkların yağı tıkanıklığı sebep olabilmektedir.

Lavabo tıkanıklığının diğr sebepleri arasında tesisatçı hataları gelmektedir. Tesisatçılar tarafından yapılan hataların çözümü çok fazla zaman almaktadır. Tesisatçılar lavabo borularını döşerken %3 eğim vermelidirler. Bu eğim sayesinde, lavabo borusunun içindeki su eğimin olduğu tarafa akar. Bazı tesisatçılar bu eğimi önemsemezler. Gereğinden fazla eğim verilirse su çok hızlı akar ve atıkları taşıyamaz. Su akmaz ve birikerek lavabo tıkanıklığına sebep olur.

Samsun Lavabo Açma

 • Samsun lavabo tıkanıklığı açma için çok farklı yöntem kullanılmaktadır.
 • Evde lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri de Vardır. Ancak bu yöntemler basit tıkanıklıkları açmak için kullanılır.
 • Samsun lavabo açma işleminde en etkili yöntem robot cihaz kullanmaktır.
 • Lavabo tıkanıklığı açma Samsun da yapılırken hem kameralı görüntüleme cihazı hem de robot cihaz kullanılmaktadır.
 • Lavabo tıkanıklığının türüne göre lavabo açma Samsun çalısması yapılmaktadır.
 • Lavabonun neden tıkandığını belirlemek için kameralı görüntüleme cihazı ile lavabo borusunun içi görüntülenir.
 • Lavabo altındda bulunan lavabo sifonu sökülür.
 • Kameralı görüntüleme cihazının kamerası pimaş borusunun içerisine gönderilir.
 • Kameralı cihaz sayesinde lavabonun neden tıkandığı belilenir.
 • Lavabo tıkanıklığının sebebi borunun içindeki yabancı cisimse robot cihazla müdahale edilir.
 • Bu gibi cisimlerden dolayı lavabo tıkanmışsa robot cihazın ucuna uygun başlık takılarak parçalanır.
 • Samsun lavabo tıkanıklığı açma işlemi bittikten sonra kameralı görüntüleme cihazı ile lavabo borusunun içi tekrar incelenir. Tıkanıklık tamamen açılmışsa ve lavabo borusunnda başka sorun yoksa işlem sonlandırılır.

Samsun lavabo açma işleminde kullanılan robot cihaz, kullanıcı hatasından dolayı meydana gelen Atakum lavabo tıkanıklığı açma çalışmasında etkilidir. Ancak belirttiğimiz gibi tesisatçı hatasından kaynaklanan lavabo tıkanıklıkları da bulunmaktadır.

Samsun lavabo tıkanıklığı açma çalışması sırasında kameralı görüntüleme cihazı kullanılması, lavabonun neden tıkandığını belirlemede etkilidir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Samsun

Lavabo borusunda eğim sorunu varsa yani ters eğim varsa lavabo tıkanıklığı yaşanır. Ancak bu lavabo borusuna giren yabancı cisimlerden dolayı meydana gelen tıkanıklık gibi hemen belli olmaz. Lavabo borusunda eğim sorunu varsa, lavaboya dökülen su yavaş akar. Lavabo içerisinde su birikintisi olur. Zamanla suyun akması daha yavaşlar ve tam tıkanıklık medana gelir.

Bu tür lavabo tıkanıklıklarında Atakum lavabo tıkanıklığı açma çalışmasında robot cihaz kullanmak geçici çözüm olabilir. Bu tür sorunların çözümü için lavabo borusu sökülüp hassas terazi ile döşenmesi gerekir.

Lavabo tıkanıklığına sebep olan başka bir unsur da lavaboya dökülen yağdır. Bu tür lavabo tıkanıklıkları genellikle mutfak lavabolarında görülmektedir. Lavabo borusuna dökülen yağ katmanlaşarak lavabo borusunun iç çapını küçültür. Lavabonun çapı daraldığı için suyun geçişi yavaşlar ve tıkanıklık kaçınılmaz olur.

Lavabo borusunda yağlanma meydana gelmişse Samsun lavabo işleminde kullanılan robot cihazın faydası olmayacaktır. Çünkü robot cihaz, lavabo borusundaki yağı sökemez. Lavabo borusuna yapışan yağı sökmek için pimaş borusunun iç kısmı basınçlı su ile yıkanmalıdır. Bu işlem için basınçlı pimaş yıkama makinesi gereklidir.

Pimaş yıkama makinesi kullanmadan önce Atakum tıkanıklık açma işlemi yapılır ve kameralı görüntüleme cihazı kullanılır. Kameralı görüntüleme cihazı kullanıldığında lavabo borusundaki yağlanma tespit edilir.

Pimaş yıkama makinesinin hortumu lavabo borusunun içine gönderilerek makine çalıştırılır. Hortumun ucundaki özel başlık sayesinde, lavabo borusunun iç çeperine basınçlı çarpar. Bu çarpmanın etkisi ile lavabo borusunun içine yapışan yağ sökülür, kalıp halinde sökülen yağ, lağım kuyusuna doğru akar. Pimaş yıkama işlemi bittikten sonra kameralı görüntüleme cihazı ile tekrar kontrol edilir. Lavabo borusu içindeki yağ tabakası temizlenmemişse pimaş yıkama işlemi tekrar yapılır.

 

İlgili Aramalar : atakum lavabo açma atakum lavabo tıkanıklığı açma atakum tıkanıklık açma lavabo açma lavabo açma atakum lavabo açma samsun lavabo tıkanıklığı açma fiyatları lavabo tıkanıklığı açma samsun samsun lavabo açma samsun tıkalı boru açma

 

Sayfamızı Paylaşın
 
.