.
  • Samsun/Türkiye

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma
 
Lavabo tıkanıklığı ve lavabo pissu gider hattı sorunlarının giderilmesinde son teknoloji cihazları kullanarak etkin ve sorunsuz çözümler sunmaktadır. Tıkalı lavabo hattı sorununu bize ilettiğinizde işinin uzmanı ekibimiz gerekli donanımlarıyla istediğiniz saatte adresinize gelip tıkanmış olan yerin tespitini yapmaktadır. Görüntüleme sistemine sahip özel lavabo tıkanıklık açma robotları vasıtasıyla lavabo tıkanıklığı ya da sızıntının olduğu nokta görüntülenebilmektedir. Lavabo tıkanıklığı açma robotları ile hiçbir yeri kırıp dökmeye gerek kalmadan, Tıkanan lavabo gideri borusunun içinde lavabo tıkanıklık açılmaktadır. Ve bu işlem yapılırken de lavabo gider borularınıza hiçbir şekilde hiçbir zarar verilmemektedir.
 
Sirke ve Tuz İle Tıkanan Lavaboyu Açmak
 
Tuz ve sirke ile lavabo açma basit ve evizde bulunan malzemeleri kullanarak yapabileceğiniz ucuz bir yöntemdir. Bu malemelerin hiçbir yan etkisi olmayan insan sağlığına bir zararı bulunmayan doğal ürünlerdir. Tıkanıklık olduğu durumlarda sirke lavabo açarmı? Sirkeyle lavabo açma işlemi nasıl yapılır? diye düşünüyorsunuzdur.
 
Tıkanmış lavabo açmak için sirke ve tuzun yumuşatma etkisinden faydalı olacaktır. Tuz yağ çözücü olarak çoğu temizlik maddelerinde etken malzemedir. Sirke ise tek başına bile etkili bir temizlik malzemesi olarak kullanılır. Tüm sirke çeşitleri bu işlem için kullanılır. Tuz ve sirke ile lavabo açma işlemi için lavabodaki cismin organik olması gerekir. Bu organik cisim yemek atıkları sebze ve meyve atıkları olabilr. Akordyon gibi tasarlanbış olan gider borularında bu atıklar zamanla tıkanıklık oluşturabilir.
 
Sirke ve tuz ile lavabo tıkanıklığı açma işlemi için:
 
  • Su bardağının 4'te biri kadar tuzu yarım su bardağı sirkeyi karıştırın
  • Hazırladığınız karışımı tıkalı olan lavaboya dökün
  • 15 - 20 dak. kadar bekleyin
  • Ardından 1 litre kaynar suyu lavaboya boşaltın
Organik bir cisim nedeniyle oluşan tıkanıklığı tuz ve sirke karışımı yumuşatarak kolayca akmasını sağlayacaktır. Böylece sirke ve tuz ile lavabo açma işlemi kolay bir şekilde tamamlanmış olacaktır. Sirkeyle lavabo açma işlemi bu kolay ve pratik bir yöntemdir. Eğer sirke lavabo açarmı diye düşünürseniz sirkenin doğal bir temizlik maddesi olduğunu bilmenizi isteriz.
 
Nasıl Açılır? Sirke ve Tuz İle Lavabo Tıkanıklığı Açma
 
Evlerinizde zamanla meydana gelen can sıkıcı durumlardan biri lavabo tıkanıklıklarıdır. Evyede biriken su ve diğer sıvıların yavaş gittiğini farkederseniz lavabonuz tıkanmaya başlamış demektir. Gerek hatalı kullanım gerekse gider malzemelerinin kalitesiz ve  yanlış kullanımı bu gibi sorunlarla karşılaşmanıza sebep olacaktır.
 
Tıkanıklığa bağlı olarak kötü koku oluşumu evye içerinde kirlilik ve pis bir görünüm oluşur. Ayrıca musluktan akan su tıkanıklık olduğu için dışarı taşabilir ve bu durum can sıkıcı olabilir ki bir tesisat ustasından yardım almanız gerekebilir. Bu durumlarda pratik yöntemler ile sorunu kolayca çözebiliriz. Her evde buunan doğal malzemelerle bu sorunun üstesinden gelebiliriz. Eğer basit bir tıkanıklık oluşmuşsa bu yöntemler sizlere ucuz ve pratik çözüm sunacaktır.

 

 

 

 

Sayfamızı Paylaşın
 
.